خرید پسته
خرید آجیل ارزان
خرید پسته
خرید بادام
خرید گردو
خرید خشکبار
خرید آجیل
خرید تخمه
خرید فندق
خرید خواربار

خرید پسته

خرید پسته خام

خرید پسته شور

خرید مغز پسته

خرید خلال پسته

بسته پسته

درباره پسته

پسته که بعنوان خوشمزه ترین آجیل شناخته می شود، دانه ی درختی کوچک با همین نام است که در مناطق خشک و با آب و هوای گرم و معتدل رشد می کند. این درخت بومی ایران بوده و در منطقه خاورمیانه از افغانستان تا مدیترانه و همچنین آمریکا بطور گسترده کشت می شود. حدود 50 درصد پسته جهان در ایران تولید می شود.

این درخت در ایران در شهرهای دامغان، رفسنجان، سیرجان، زرند و … کشت می شود. البته پسته دامغان و پسته رفسنجان در این بین از اعتبار بیشتری برخوردارند.

انواع پسته برای خرید

پسته دارای انواع و ارقام متفاوتی است. شاخص های مختلفی برای دسته بندی پسته وجود دارد. برخی پسته را براساس نژاد و نوع (مانند اکبری، احمد آقایی، عباسعلی و …) دسته بندی می کنند، بعضی براساس شکل و ظاهر پسته (مانند بادامی، فندقی و …). حتی عواملی مثل محل کشت نیز برای دسته بندی پسته در بین عوام رواج دارد (مانند پسته دامغان یا رفسنجان).

ما اینجا برای راهنمایی شما در خرید پسته ابتدا انواع پسته را براساس نژاد توضیح میدهیم و سپس دسته بندی های دیگر را مشخص می کنیم.

پسته اکبری

پسته اکبری

یکی از معروف ترین پسته های ایران پسته اکبری است. این پسته یکی از بهترین ارقام پسته برای صادرات است و ارزآوری زیادی دارد. این پسته دارای میزان خندانی بسیار بالایی است و رنگ روی مغز بنفش و رنگ پوست استخوانی کرم تیره است. پسته اکبری کشیده و درشت بوده و با توجه به سایز آن به super long معروف است. پسته اکبری برای نخستین بار در روستای امین آباد رفسنجان شناسایی شد. پسته اکبری در انس های20 تا 28 موجود است.(انس پسته چیست؟) خرید پسته اکبری می توانید یک خرید لوکس برای مهمانی های مهم شما باشد.

پسته احمدآقایی

پسته احمدآقایی

پسته احمدآقایی نیز یکی از ارقام مرغوب پسته ایران است. می توان گفت این پسته از نظر اندازه در دسته درشت قرار می گیرد اما به اندازه اکبری درشت نیست. همین عامل باعث شده تا قیمت مناسبتری نسبت به اکبری داشته باشد و درصد بالای خندانی آن فروش فوق العاده ای را در بازار تجربه کند. یکی دیگر از عوامل بازارپسند بودن این پسته پوست استخوانی و سفید آن است. پسته احمدآقایی پوستی کاملا سفید دارد در صورتیکه پسته اکبری کمی کرم تر و تیره تر است. رنگ رویی مغز پسته احمدآقایی ارغوانی تا قرمز روشن است و از این طریق می توان آن را نسبت به پسته اکبری تمایز داد. ما همواره خرید پسته احمدآقایی را برای مهمانی ها و دورهمی هایی که تا حدودی رسمی تلقی می شود و نیازمند تنقلات تا حدودی لوکس است پیشنهاد میکنیم.

پسته عباسعلی

پسته عباسعلی دامغان

پسته عباسعلی دامغان دارای چربی بالا و طعم حوشمزه و بی نظیری است. این پسته مغز شیرینی دارد. پوست استخوانی پسته عباسعلی سفید و روشن بوده و کشیده و بادامی شکل است، به همین دلیل ظاهر شکیل و زیبایی داشته و بازارپسند است. این پسته اولین بار در سال 1370 در دامغان شناسایی شد. پسته عباسعلی دامغان شباهت زیادی به پسته احمدآقایی دارد و از دو طرف خندان است. انس پسته عباسعلی معمولا بین 24 تا 28 هست. یعنی اندازه دانه های پسته متوسط است. این عامل باعث شده تعداد دانه های پسته عباسعلی در یک کیلو نسبت به پسته اکبری که درشت تر است بیشتر باشد و مقرون بصرفه تر بنظر برسد. قیمت مناسب، ظاهر شکیل و طعم و مزه عالی همه این عوامل خرید پسته عباسعلی را به یک گزینه بسیار اقتصادی و مناسب تبدیل کرده است.

پسته فندقی (اوحدی)

پسته فندقی

همانطور که از اسم این پسته مشخص است می توانیم به ظاهر این پسته پی برد. پسته فندقی یا اوحدی دارای ظاهر گرد و کروی شکل همانند فندق است. پسته فندقی از نظر سایز و اندازه ریز بوده به همین علت کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه است چرا که در مقایسه با پسته های درشتی همچون اکبری در یک کیلو تعداد بیشتری دانه پسته دارد. به همین دلیل از پسته فندقی بیشتر در آجیل ها استفاده می شود تا آجیل قیمت متعادل تری داشته باشد. اگر بدنبال خرید پسته با قیمت مناسب و اقتصادی هستید، پسته قندقی بهترین گزینه برای شماست.

پسته فرخی

پسته فرخی یکی از انواع پسته دامغان است. این پسته از نظر ظاهری شبیه به پسته خنجری بوده اما کشیده تر و درشت تر است. خصوصیت ظاهری پسته فرخی این است که از یک طرف خندان است. یعنی پوست استخوانی این پسته از یک طرف بسته و از طرف دیگر خندان است. این پسته و پسته خنجری مغز سبز و فسفری دارند که بسیار مناسب شیرینی پزی است. به همین دلیل خرید این پسته را بصورت مغز کرده برای شیرینی پزی ها توصیه می کنیم.

پسته خنجری

پسته خنجری

همانطور که از نام این پسته برمی‌آید این پسته ظاهر کشیده و لبه های تیز و برگشته دارد. پسته خنجری در دسته پسته بادامی قرار میگیرد. پوست استخوانی آن کدر است اما مغز بسیار خوش رنگی دارد. پوست رویی مغز به رنگ صورتی روشن یا اصطلاحا ماتیکی بوده و مغز پسته خنجری سبز فسفری است. به همین دلیل مغز این پسته در شیرینی فروشی ها خریدار زیادی دارد. نکته دیگر درباره پسته خنجری این است که یک طرف خندان است. یعنی پوست استخوانی آن از یک طرف باز و از طرف دیگر بسته است. بطور کلی پسته خنجری شباعت زیادی به پسته فرخی دارد با این تفاوت که اندازه آن معمولا کوچکتر است.

پسته شاهسپند

پسته کله قوچی

راهنمای خرید پسته

به منظور خرید آنلاین پسته باید به چند نکته دقت نمائید. در ادامه به این نکات می پردازیم:
1. فروشگاهی که از آن نسبت به خرید پسته اقدام می کنید حتما باید دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد. این نماد از وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شده و وجود آن می تواند این اطمینان را به شما بدهد که از سایت مطمئن در حال خرید هستید.
2. سایتی که از آن پسته خرید می کنید حتما امکان مرجوعی کالا را داشته باشد. این مورد در واقع ضمانتی است بابت کیفیت پسته ی خریداری شده. سایت هایی که از کیفیت پسته خود مطمئن هستند خدمات مرجوعی را بدون هیچ نگرانی انجام می دهند. شما بعنوان خریدار می توانید در صورتیکه کیفیت پسته خریداری شده مورد تائید نبود آن را مرجوع کرده و مبلغ خرید خود را پس بگیرید.
3. پسته انواع مختلفی دارد. قبل از خرید پسته حتما به این پرسش پاسخ دهید که کجا می خواهید از آن استفاده کنید؟ در مخلوط آجیل، بصورت جدا از آجیل، بصورت مغز پسته یا می خواهید آن را پودر کنید و در شیرینی استفاده کنید.
برای مخلوط در آجیل می توانید از پسته های ریزتر مانند پسته فندقی و آجیلی استفاده کنید. این پسته ها سایز ریزتری دارند و برای مصرف در آجیل بسیار مناسب هستند. علاوه بر آن قیمت مناسب تری دارند که خرید این نوع پسته را با توجیه اقتصادی بیشتری همراه می کند.
برای مصرف پسته بصورت جدا می توانید از پسته های درشت تر مانند پسته اکبری با انس کمتر استفاده کنید. اگر از انس اطلاعی ندارید می توانید به مطلب انس پسته چیست؟ مراجعه کنید.
برای استفاده در شیرینی بهتر است از مغزهای خرد شده و ریز استفاده کنید. لازم به ذکر است که مغز پسته دو نوع است. یک نوع مغزی که با دست شکسته می شود و کاملا سالم است. یک نوع مغز که معمولا با دستگاه شکسته می شود و خرد می شود. مغز خرد شده قیمت پایینتری دارد و برای مصرف در شیرینی و یا کره پسته مناسب تر است. پس برای هر مصرفی که شما نیاز دارید مغز پسته را پودر کنید، خرید مغز پسته خرد شده را پیشنهاد می کنیم.

خرید اینترنتی پسته

با خرید اینترنتی پسته از مای آجیل می توانید در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کرده و از کیفیت پسته خریداری شده مطمئن باشید.

مقایسه ویدیویی انواع پسته

  • خرید بادام
  • خرید گردو
  • خرید خشکبار
  • خرید آجیل
  • خرید تخمه