طرز تهیه خلال پسته

حتما شما هم برای تزئین دسر، شیرینی، حلوا و یا شله زرد و پلو از خلال پسته استفاده کرده اید. خلال پسته یکی از فرآورده های پسته است که قیمت بسیار بالایی دارد. از نشانه های خلال پسته با کیفیت رنگ سبز آن است. هرچه پسته ای که برای خلال تهیه می کنید سبزتر (حتی کال تر) باشد، خلال آن خوش رنگ تر شده و ارزش بیشتری دارد. تهیه خلال در منزل هم برای شما مقرون به صرفه تر است و هم سالمتر.

طرز تهیه خلال پسته

طرز تهیه خلال پسته با پسته تازه

همانطور که عنوان شد برای تهیه خلال از پسته تازه بهتر است پسته کال باشد.

  1. ابتدا پسته ها را پوست کرده و در داخل آب قرار میدهیم.
  2. بعد از نیم ساعت پسته ها را یکی یکی از آب خارج می کنیم و با یک چاقو تیز از خط وسط زیرین پسته، آن را به دو لپه تقسیم میکنیم.
  3. سپس پسته را فشار می دهیم تا مغز از پوست نازک جدا شده و خارج شود. اگر با این کار مغز و پوست جدا نشد با کمی حوصله و دقت پوست نازک را از روی مغز جدا می کنیم.
  4. بعد از این مرحله، شروع میکنیم به خلال مغزها. با یک چاقوی تیز این کار را انجام میدهیم تا مغز پسته ریز نشود. از طرفی خلال ها را خیلی ریز نمیگیریم چون بعد از خشک شدن بشدت شکننده شده و از بین می روند.
  5. خلال ها را سپس روی یک پارچه ریخته و در مقابل باد پنکه خشک کنید. این فرآیند معمولا دو تا سه روز طول می کشد. در طی این دو روز باید خلال ها را زیر و رو کنید.
  6. بعد از خشک شدن آنها را در یک ظرف شیشه ای ریخته و نگهداری کنید.

خرید خلال پسته و بادام

طرز تهیه خلال پسته با پسته خشک

برای تهیه خلال از پسته خشک ابتدا پوست استخوانی آن را گرفته و پسته را داخل آب جوش بمدت 2 تا 3 دقیقه حرارت میدهیم. جوشاندن بیش از این می تواند رنگ پسته را زرد کند.

پس از جوشیدن پسته، آنها را داخل آب یخ میریزم. این کار باعث می شود پوست نازک پسته جدا شود.

ادامه فرایند دقیقا مانند پسته تازه است.

عکس از sama.cooking69

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا