با این 4 آجیل وزن خود را کاهش دهید!

آجیل سرشار از پروتئین و چربی های سالم است. این دانه های مغذی بدن را به سوزاندن چربی اضافی و  کاهش وزن تحریک می کند. آجیل را می توانید بعنوان یک میان وعده و تنقلات سالم و یا در سالاد و دسرهای خود استفاده کنید.

آنچه در هنگام مصرف آجیل بمنظور کاهش وزن مهم است توجه به کالری و انرژی آنهاست. این دانه ها مثل بمب انرژی هستند. مقدار کمی از آنها بسیار پرکالری است. به همین دلیل مصرف درست آن ها مواد مغذی بدن شما را تامین می کند و یک وعده سنگین از آن می تواند کالری اضافی به رژیم غذایی شما اضافه کند.

بطور علمی اثبات شده است که آجیل در کاهش وزن موثر است. محققین دریافتند که رژیم غذایی همراه با آجیل باعث ایجاد یک رژیم غذایی بهتر و کاهش وزن موثرتر می گردد. برای موفقیت در کاهش وزن یکی از آجیل های زیر را می توانید انتخاب کنید:

بادام دارای ویتامین A

بادام، مناسب کاهش وزن

بادام بعلت اینکه سرشار از پروتئین، آنتی اکسیدان و چربی های سالم است یک میان وعده عالی بحساب می آید.

در یک مطالعه از 65 فردی که دارای اضافه وزن هستند خواسته شد تا رژیم غذایی با بادام زیاد را رعایت کنند. نتیجه آن کاهش دور کمر، کاهش چربی بدن و کاهش فشار خون در افراد بود. تصور می شود علت این موضوع وجود مقدار زیادی چربی اشباع نشده در بادام باشد. از 11 گرم چربی موجود در بادام، 7 گرم مربوط به چربی اشباع نشده است.

خرید بادام

بادام هندی

بادام هندی برای کاهش وزن

حدود 18 گرم از بادام هندی حاوی 13 گرم چربی و 5 گرم پروتئین است. علاوه بر آن بادام هندی منبع عالی منیزیم است و 100 گرم از آن 75 درصد از نیاز روزانه منیزیم بدن را تامین می کند.

منیزیم برای تنظیم متابولیسم بدن ضروری است و به شما در کاهش وزن کمک می کند.

گردو
Walnut

گردو مناسب کاهش وزن

گردو یک منبع عالی اسید چرب مفید است. طی یک مطالعه روی 245 زن که در رژیم غذایی آنها میقدار زیادی گردو اضافه شده بود، کاهش وزن بیشتر، کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب خون مشاهده شد. این نشان دهنده آن بود که مصرف روزانه چند عدد گردو می تواند در تحریک چربی سوزی بدن موثر باشد.

خرید گردو

راهنمای خرید پسته

پسته؛ گزینه ای عالی برای کاهش وزن

مصرف فیبر باعث می شود شما احساس سیری کنید و سیگنال هایی به مغز می فرستد تا از مصرف اضافی مواد غذایی جلوگیری شود. این باعث می شود شما کمتر بخورید و بیشتر چربی بسوزانید. محققین در یک پژوهش بین مصرف پسته و اندازه دور کمر افراد رابطه معناداری مشاهده کردند.(منبع)

خرید پسته

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا