با یک مشت آجیل به تناسب اندام برس!

مردم آمریکا سالانه یک پوند به وزنشان اضافه می شود. اما طی پژوهشی مشخص شد افرادی که در رژیم غذایی خود از آجیل استفاده می کنند تناسب اندام بهتر و اضافه وزن کمتری داشتند و کمتر در معرض چاقی بودند.

پژوهشگران معتقدند مصرف یک مشت آجیل شامل بادام، پسته، گردو و بادام زمینی می تواند از افزایش وزن بیش از حد و چاقی جلوگیری کند. آنها جایگزینی آجیل با تنقلات ناسالم را یک راهکار ساده برای جلوگیری از چاقی خصوصا برای افراد میان سال می دانند.

آجیل و تناسب اندام

 آجیل به ما کمک می کند مدت طولانی تری احساس سیری کنیم.

خرید پسته

در طی یک تحقیق بر روی 280000 نفر و تمرکز بر رژیم غذایی آنها طی یک دوره طولانی 20 ساله، هر چهار سال درباره اضافه وزن و چاقی از آنها سوال شد.

محققین در این پژوهش دریافتند افرادی که آجیل را بعنوان بخشی از رژیم غذایی خود مصرف می کنند بطور میانگین نیم پوند در سال اضافه وزن پیدا میکنند در حالیکه هر آمریکایی در طی یک سال در حدود یک پوند به وزنش اضافه می شود. ممکن است این میزان چشمگیر نباشد اما این اضافه وزن به مرور زمان و با انباشت روی هم قابل ملاحظه خواهد شد.

خرید گردو

توجه به این نکته نیز ضروری است که ما درباره مصرف فقط یک مشت کوچک آجیل در روز صحبت می کنیم. چیزی حدود ده عدد بادام، پسته یا گردو در روز.

آجیل و تناسب اندام

محققین همچنین متوجه شدند خوردن آجیل بعنوان بخشی از رژیم غذایی باعث می شود مصرف تنقلات و غذاهای ناسالم نیز کاهش پیدا کند. آنها معتقدند آجیل سرشار از فیبر است که باعث می شود فرد احساس سیری کند و پروتئین که این احساس رو طولانی تر می کند. علت هم این است که هضم آجیل با وجود چربی های سالم نسبت به کربوهیدرات ها طولانی تر است و این باعث می شود زمان بیشتری احساس سیری کنیم.

شاید وجود یک بسته آجیل در ساک ورزشی و یا کیف، ساده ترین روش برای مهار اضافه وزن و کنترل آن باشد. علاوه بر آن مصرف آجیل به سلامت فرد کمک بسیاری می کند.

[slide-anything id=’1511′] [slide-anything id=’1494′] [slide-anything id=’1482′]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا