بهترین روش نگهداری آجیل در خانه!

نگهداری آجیل در خانه می تواند بسیار چالش برانگیز باشد چرا که وجود هر گونه نور یا اکسیژن می تواند به آن آسیب برساند و ارزش غذایی آجیل را کاهش دهد. ماندگاری آجیل تحت تاثیر عوامل مختلفی است.

هیچ کس منکر این موضوع نیست که آجیل هایی مانند پسته، گردو و بادام سرشار از پروتئین، ویتامین و انواع مواد معدنی و چربی های مفید هستند. این در کنار طعم و مزه ی عالی آجیل است که هر فردی را به سوی خود جلب می کند. البته بارها تذکر دادیم که بهتر است در مصرف آجیل حد اعتدال را رعایت کنید و میزان مناسب مصرف آجیل در روز را نیز به شما گوشزد کردیم. با این وجود ذخیره سازی آجیل در خانه همراه با چالش هایی است زیرا عوامل تاثیرگذار بر فاسد شدن هر آجیل متفاوت است. برای مثال تاریخ تولید یا برداشت آجیل ها ممکن است متفاوت باشد و یا دمای نگهداری آنها با هم فرق کند. در ادامه سعی کردیم بهترین روش خرید و نگهداری آجیل را برای شما شرح دهیم:

روش نگهداری آجیل

نگهداری آجیل تازه در خانه آسان تر است.

اولین، آسان ترین و بهترین روش برای اینکه همیشه آجیل تازه مصرف کنید این است که آن را تازه و به مقدار کم خریداری کنید. بجای اینکه مقدار زیادی آجیل بخرید و در خانه نگهداری کنید پیشنهاد می کنیم از مراکز خرید آجیل در دوره های زمانی کوتاه تر و به اندازه مصرف چند هفته آجیل خریداری کنید. در غیر اینصورت ممکن است آجیلتان در معرض اکسیژن و یا رطوبت و نور خورشید قرار داشته باشد و بوی کهنگی بگیرد. در هنگام خرید هم می توانید به تازه بودن آجیل دقت کنید. ما قبلا درباره نکات خرید آجیل مقاله نوشته بودیم که می توانید به آن رجوع کنید.

آجیل را در ظروف دربسته قرار دهید.

از بهترین ترفندهای نگهداری و ذخیره کردن آجیل قرار دادن آن در ظروف دربسته‌ای است که هیچ راه نفوذی با بیرون ندارد. این کار تازگی آجیل های شما را برای چند ماه تضمین می کند. مغزهایی مانند بادام و گردو تمایل بسیاری در جذب بود و طعم خارجی دارند. به همین دلیل استفاده از این ظروف که هیچ راه ارتباطی با بیرون ندارند بسیار مناسب است. البته دقت کنید که هر کدام از مغزها را باید جداگانه داخل یک ظرف قرار دهید تا هر کدام عطر، طعم و مزه خود را حفظ کند.

آجیل را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

اگر تصمیم دارید آجیل هایتان را در کابینت آشپزخانه نگهداری کنید پیشنهاد میکنیم حتما در آن تجدیدنظر کنید. آشپزخانه ها معمولا گرمتر از سایر نقاط خانه هستند. این دما دشمن آجیل هاست و به سرعت آنها را فاسد می کند. قبل از نگهداری نیز حتما توجه کنید که آجیل ها کاملا خشک شده باشند و هیچ رطوبتی نداشته باشند.

آنها را بو دهید.

هر زمان احساس کردید مزه آجیل ها در حال تغییر است سریع آنها را بو دهید. برای این کار کافی است چند دقیقه آنها را داخل فر قرار دهید. این کار می تواند مزه آنها را به حالت قبل برگرداند. البته بستگی زیادی به این دارد که آجیل ها تا چه اندازه دچار تغییر در مزه شده بودند. اگر روغن موجود در آجیل فاسد شده باشد این کار مفید نخواهد بود.

حال می توانید با خیال راحت از مای آجیل خرید کنید و آجیل های خود را برای مدت زمان بیشتری نگهداری نمائید.

امتیاز به این مطلب

0

به این مطلب امتیاز دهید

User Rating: Be the first one !
منبع
NDTV

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا