حقایق آجیل: 8 حقیقت غافلگیرکننده درباره پسته!!

پسته یک آجیل فوق العاده است. چه غذای دیگری می تواند باعث سلامت جسم و روح شما شود ، انرژی یک شهر را تامین کند و نامش در کتاب مقدس هم ذکر گردد؟ پسته می تواند همه این کارها را انجام دهد. بیایید با 8 واقعیت عجیب اما در عین حال غافلگیرکننده که شاید درباره پسته نمی دانید آشنا شویم.

پسته و ملکه صبا

پسته، غذای انحصاری سلطنتی!

در افسانه ها آمده است ملکه صبا، پسته را فقط حق پادشاهی می دانسته و حتی پرورش درختان پسته را برای افراد عادی ممنوع کرده بود. ملکه حتی کل برداشت پسته کشورش را برای خود و دربار سلطنتی اش در اختیار گرفت.

پسته و انبه از یک نژاد

انبه و پسته از یک نژاد هستند!

شخصاً ، من شباهتی را نمی بینم ، اما واقعیت دارد. هم انبه و هم پسته از یک خانواده هستند.

پسته و خوش اقبالی

شنیدن صدای خندان شدن پسته باعث خوش اقبالی است!

در برخی کشورها مانند اسرائیل و روسیه ، شنیدن ترک خوردن پوست استخوانی پسته به عنوان خوش اقبالی تلقی می شد.در خاورمیانه، این صدا را به عنوان نشانه ای از یک رابطه مبارک و فرخنده تلقی می کردند. به همین دلیل زوج ها در زیر درختان پسته قرار می گرفتند و منتظر پسته ها میماندند تا به آنها اطمینان دهند که روابطشان به خجسته خواهد بود.

پسته در فرهنگ هندو

پسته انسان را گرم می کند

به دنبال کاهش قبض گاز در زمستان امسال هستید؟ پسته می تواند این کار را بکند. در هند، در طی سردترین ماه های زمستان ، مردم پسته می خورند و آن را “آجیل گرم” می نامند. آنها معتقدند که پسته  به معنای واقعی کلمه توانایی گرم کردن آنها را دارد.

پسته، یکی از قدیمیترین درختان جهان

تصور می شود درخت پسته در حدود 9000 پیش ایجاد شده باشد و این درخت به یکی از قدیمی ترین گونه های درخت بازمانده جهان تبدیل کرده است.

پسته، یکی از دو آجیلی که نامش در کتاب مقدس ذکر شده

تصور می شود که پسته یکی از غذاهایی است که آدم با خودش به زمین آورده است و به همین دلیل در باغ عدن رشد کرد.

 

آفلاتوکسین پسته کشنده است!

توجه داشته باشید ، پسته هایی که به طور صحیح فرآوری نشده و برداشت نمی شوند برای مصرف انسان مناسب نیستند.

آفلاتوکسین ، یک ماده شیمیایی است که می تواند باعث ایجاد سرطان شود. این ماده شیمیایی در برخی از پسته های کهنه و خراب یافت شده و منجر به بروز بیماری در برخی از نقاط جهان شده است. در بعضی شرایط حاد ، اگر سریع به پزشک مراجعه نکنید، این پسته ها می توانند کشنده باشند.

 

پسته، تامین کننده انرژی یک شهر

با پوست پسته چه می کنید؟ ترکیه یک ایده جالب دارد. در سال 2014 ، این کشور برنامه ای را برای نخستین شهر سبز که به طور کامل از پوست پسته برای تامین انرژی استفاده می کند، رونمایی کرد.

این پوسته ها پخته شده و گاز متان تولید شده بعنوان سوخت در شهر استفاده می شوند. این برنامه در حال انجام است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا