با خواص شیر گیاهی آشنا شوید (شیرآجیل ها چه فوایدی دارند؟)

حتی اگر به دلایل مختلف به شیر گیاهی نیازی نداشته باشید، باز هم ممکن است با دنیای متنوع آنها برخورد کرده باشید.

بیشتر تصور می شود که مصرف این شیرها به خاطر محدودیت و حتی ممنوعیت مصرف لاکتوز است. معمولا به مادران باردار توصیه می شود از شیر گیاهی استفاده کنند و به همین منظور ما هم در مقالاتی طرز تهیه شیر بادام  ، طرز تهیه شیر گردو و طرز تهیه شیر پسته خانگی را مفصل شرح دادیم. این نوشیدنی های حاصل از مغز آجیل ها که گاهی اوقات آنها را شیر آجیل می نامند، به مغازه های مواد غذایی و کافی شاپ ها نیز راه پیدا کرده اند.

تحقیقات بازار نشان می دهد که فروش شیر غیر لبنی و گیاهی از سال 2013 تا سال 2018 حدود 61 درصد رشد داشته است.

اگرچه این شیرها از نظر تغذیه ای یک محصول کاملاً متفاوت از شیر گاو به شمار می آیند، اما شیرهای حاصل از مغز آجیل فواید زیادی برای سلامتی دارند که این موضوع  آنها را به گزینه ای جذاب برای حضور در سبد غذایی خانواده تبدیل می کند.

در این راهنما ، برخی از مزایا و معایب شیر گیاهی را بررسی خواهیم کرد و به مقایسه چندین نوع مختلف از این شیرها، سلامت و ارزش غذایی آنها نگاهی خواهیم انداخت.

شیر گیاهی
شیر گیاهی

فواید تغذیه ای شیر گیاهی:

اگرچه شیر گیاهی، پروتئین لبنیات سنتی را ارائه نمی دهد ولی آنها به تنهایی  دارای مواد مغذی فراوانی هستند.

شیر آجیل نسبت به شیر گاو کالری کمتری دارد و بسیاری از آنها حداقل به همان میزان موجود در شیر گاو ( و یا حتی بیشتر) حاوی کلسیم و ویتامین D می باشند. بسیاری از این شیرها حتی حاوی فیبر نیز هستند، ماده مغذی ای که در شیر گاو یافت نمی شود.

این شیر ها همچنین به طور طبیعی برای افرادی که گیاهخوار هستند نیز مفید است، مگر اینکه فردی کلا  به مصرف انواع مختلف آجیل حساسیت داشته باشید، در اینصورت از مصرف شیر این آجیل ها نیز باید خودداری کند. درباره نحوه تشخیص و علایم حساسیت به آجیل قبلا توضیح داده بودیم.

بعلاوه برای کسانی که می خواهند مصرف کربوهیدرات ها را در برنامه غذایی خود کاهش دهند ، مصرف شیر آجیل بدون اشکال است. اکثر انواع شیر آجیل حاوی فقط 1 تا 2 گرم کربوهیدرات در هر فنجان هستند ، در حالی که در 1 فنجان شیر گاو 12 گرم کربوهیدرات وجود دارد.

شیر گیاهی برای مصرف در غذاها و انواع دستورهای رایج غذایی ، قابلیت ترکیب پذیری چشمگیری دارند. در آشپزی های خانگی اغلب می توان از آنها در کلوچه ها، نان ها، پودینگ ها و سس ها، با نسبت یک پیمانه شیر مغز آجیل به یک پیمانه شیر گاو( به نسبت یک به یک از شیر مغز آجیل و شیر گاو) استفاده کرد همچنان که  تأثیر کمی هم بر طعم مواد غذایی دارند.

همچنین  شیر مغزها با طعم خنثی ای که دارند، تاثیر کمتری روی طعم اصلی غلات صبحانه یا قهوه صبحگاهی شما می گذارند.

خواص شیر گیاهی
شیر گیاهی

چند مورد از معایب  شیر گیاهی:

اگرچه این شیرها مزایای زیادی دارند اما معایبی هم دارند.

یک نگرانی عمده در مورد این شیرها تأثیرات زیست محیطی آنها است. برای تولید فقط یک بادام 3.2 گالن آب لازم است (یعنی 10 بادام = 32 گالن). بسیاری از منتقدان محیط زیست معتقدند که تهیه شیر بادام یک انتخاب نامناسب به حساب بیاید.

بعلاوه، بسیاری از شیرهای آجیل حاوی مواد حجم دهنده و تغلیظ کننده ی مواد غذایی مانند کاراگینان یا صمغ گوار هستند.( کاراگینان یک افزودنی بسیار متداول در صنایع غذایی می‌باشد و از جلبک دریایی قرمز که به نام خزه ایرلندی معروف است، استخراج می‌شود. کاراگینان ارزش غذایی ندارد و از طعم خاصی نیز برخوردار نیست و به عنوان حجم دهنده، قوام دهنده، تثبیت‌کننده، استارتر و امولسیفایر به صورت بسیار گسترده در فرآوری مواد غذایی کاربرد دارد. این افزودنی به منظور تثبیت اندازه کریستال‌های یخ در انواع بستنی‌ها نیز استفاده می‌شود. تحقیقات متعددی به جهت مضر بودن این افزودنی غذایی صورت گرفته است و ثابت شده است که ساختمان شیمیایی کاراگینان به گونه‌ای است که سیستم ایمنی بدن آن را به عنوان عامل بیگانه شناسایی می‌کند و واکنش‌های التهابی متعددی را علیه آن بروز می‌دهد. همچنین کاراگینان باعث کاهش فعالیت آنزیم‌های مفید در روده می‌شود که نتیجه آن اسهال، دل‌پیچه، استفراغ و علائمی از این دست در بسیاری از افراد می‌باشد و این علائم در بسیاری از افراد، با حذف مواد غذایی حاوی کاراگینان از رژیم غذایی، برطرف گشته است.)

همچنین شیر گیاهی که قیمتی بسیار بالاتر از شیر گاو دارند، ممکن است برای بسیاری از مصرف کنندگان، ماده غذایی گرانی محسوب شوند.

هم اکنون  با توجه به گزینه های متعددی که معمولاً در دسترس هستند، امکان کافی برای انتخاب و یافتن لبنیات مورد علاقه افراد وجود دارد

حقایق تغذیه ای شیر غیر لبنی گیاهی:

برای درک بیشتر ارزش غذایی شیر گیاهی به جدول پایین توجه کنید.

یک فنجان از انواع آجیلکربوهیدراتپروتئینچربیکالری
شیر بادام  1 گرم1 گرم2.5 گرم40-30 کالری
شیر بادام هندی  1 گرمکمتر از 1 گرم2 گرم25 کالری
شیر مغز ماکادمیا    1 گرم1 گرم5-4 گرم70-50 کالری
شیر فندق  1 گرم3 گرم9-4 گرم100 – 70 کالری
شیر گردو  1 گرم3 گرم11 گرم120 کالری
شیر بادام زمینی  6 گرم6 گرم11 گرم1120 کالری

بعنوان مرجعی برای مقایسه  درصد مواد غذایی، یک فنجان شیر دو درصد گاوی حاوی 120 کالری ، 5 گرم چربی ، 8 گرم پروتئین و 12 گرم کربوهیدرات است.

شیر گیاهی بادام هندی
شیر گیاهی بادام هندی

با وجود همه این اطلاعات، ممکن است از خود بپرسید: سالم ترین نوع شیر گیاهی کدام است؟

روش های زیادی برای اندازه گیری سلامت مواد غذایی وجود دارد و هر یک از شیرهای مغز فوق نیازهای مختلف تغذیه ای را تامین می کنند.

با این حال و با توجه به مشخصات کلی تغذیه ای یک ماده غذایی، شیر بادام و شیر بادام هندی اولویت لیست ما هستند.

در یک فنجان از هر کدام از این شیرها تقریباً 25 تا 50 درصد کلسیم روزانه و 25 درصد ویتامین D روزانه شما را تامین می کنند. هر دو این شیرها محتوی دوز بالایی از ویتامین E نیز هستند. به طور کلی 50 درصد از ارزش غذایی روزانه مورد نیاز در شیر بادام هندی و 20 درصد نیز در شیر بادام وجود دارد.

گرچه بادام هندی و شیر بادام هر دو پروتئین کمی دارند، اما بسیاری از کارشناسان بهداشت معتقدند آمریکایی ها بیش از مقدار کافی و مورد نیاز در رژیم غذایی خود، پروتئین دریافت می کنند. بنابراین برای اکثر ما، کمبود پروتئین در شیر مغز آجیل ها، صرفا  نباید مشکل به حساب بیاید چون حجم پروتئین روزانه مورد نیاز بدن بواسطه مواد غذایی دیگر جبران می شود.

از سوی دیگر اگر نیازهای خاصی در رژیم غذایی خود دارید، مانند نیاز به پروتئین بیشتر یا کالری بالاتر از حد متوسط ​، انتخاب  نوع دیگری از شیر گیاهی ممکن است برای شما مفید باشد.

اگر به بادام زمینی یا آجیل های درختی حساسیت دارید متأسفانه  باید از همه انواع شیر های گیاهی پرهیز کنید. به جای آن می توانید شیر سویا یا نارگیل را امتحان کنید.

خرید آجیل مناسب برای شیر گیاهی

برای تهیه شیر گیاهی لازم نیست آجیل های گران و با ظاهر و بسته بندی جذاب را انتخاب کنید. هر مغزی که سالم باشد و دارای طعم نامطبوع و زننده نباشد قابلیت تبدیل شدن به شیر آجیل را دارد. برای این منظور می توایند به صفحه خرید آجیل مراجعه نمایید و آجیل مدنظر خود را خریداری کنید.

فواید شیر گیاهی چیست؟

شیر گیاهی اگرچه به اندازه شیر گاو پروتئین ندارد اما سرشار از ویتامین دی و کلسیم است. برای کسانی که می خواهند کربوهیدرات را در رژیم غذایی خود کاهش دهند مصرف شیر گیاهی بهترین گزینه است.

آیا شیر گیاهی معایبی دارد؟

مهمترین عیب شیر گیاهی را می توان مشکل زیست محیطی آن دانست. فعالان محیط زیست معتقدند که تولید شیر گیاهی آب زیادی را هدر می دهد. همچنین از نظر اقتصادی شیر گیاهی گرانتر از شیر گاوی است.

آیا ممکن است به شیر گیاهی حساسیت داشته باشیم؟

اگر به هر یک از آجیل های درختی حساسیت داشته باشید به شیر گیاهی نیز حساسیت خواهید داشت.

سالم ترین و بهترین شیر گیاهی کدام است؟

متخصصین معتقدند شیر بادام و شیر بادام هندی بهترین و سالمترین نوع شیر های گیاهی هستند.

امتیاز به این مطلب

0

به این مطلب امتیاز دهید

User Rating: Be the first one !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا