درباره گردو بیشتر بدانیم!

گردو دانه خوراکی  درختی از جنس juglans است. درخت گردو معمولا دیر سبز شده و نیمه های بهار رشد برگ هایش شروع می شود و بعلت واکنش های شیمیایی ریشه های این درخت، معمولا در اطراف آن درخت و گیاه رقیبی رشد نمی کند.

گردو

دریافت کد تخفیف

برای دریافت کد تخفیف شگفت انگیز خرید پسته و آجیل همراه با ارسال رایگان شماره موبایل خود را وارد کنید.

دانه  این درخت معمولا پس از رسیدن کامل بعنوان آجیل و خوراکی میان وعده استفاده می شود. این دانه در زمان رشد دارای یک پوسته سبز رنگ است که پس از رسیدن کامل، این پوسته خشک شده و از بین می رود و به پوسته ای ضخیم و محکم می رسیم که مغز گردو را که معمولا از دو نیمه تشکیل شده محصور می کند.

خرید کنید:

برای خرید می توانید به صفحه خرید گردو مراجعه کنید.

در جهان گردو به دو نوع ایرانی(انگلیسی) و سیاه تقسیم می شود. گردوی سیاه در آمریکای شمالی به وفور یافت می شود و گردوی ایرانی بومی ایران است. مغز گردوی ایرانی به رنگ زرد و سرشار از روغن امگا 3 است. به همین علت این دانه ی مغذی را غذای مغز نیز نامیده اند. گردو همچنین منبع غنی ویتامین ها شامل ویتامین سی، تیامین و … و مواد معدنی نظیر کلسیم، آهن و منیزیم است. در زیر جدول مواد موجود در صد گرم گردوی خشک آورده شده است:

جدول مواد مغذی در 100 گرم گردو

آب3.5 گرم
پروتئین14.8 گرم
مواد چربی65 گرم
مواد نشاسته‌ای13 گرم
كلسیم100 میلیگرم
فسفر380 میلیگرم
آهن3 میلیگرم
سدیم2 میلیگرم
پتاسیم50 میلیگرم
ویتامین آ30 میلیگرم
ویتامین ب ۱0.35 میلیگرم
ویتامین ب ۲0.12 میلیگرم
ویتامین ب ۳1 میلیگرم
ویتامین ث2 میلیگرم
گردو
Walnut

انرژی گردو بالاست و هر صد گرم گردو در حدود 654 کالری انرژی دارد به همین دلیل در مصرف آن زیاده روی نکنید. میزان پیشنهاد شده برای مصرف گردو در حدود 30 گرم یا معادل 2 یا 3 عدد در روز است.

در مقالات بعدی به فواید گردو و خواص درمانی گردو می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا