فواید آجیل برای یک خواب راحت + (چه مقدار پسته برای آرامش خواب بخوریم؟)

بدن شما به طور طبیعی هورمون ملاتونین را تولید می کند که این هورمون به ایجاد نشانه های خواب کمک می کند.

از آنجا که خواب به طور قابل توجهی بر سلامتی شما اثر دارد ، بنابراین خوردن برخی مواد غذایی حاوی ملاتونین برای بهبود کیفیت خواب مفید است.

در حقیقت ، پسته و سایر منابع غذایی حاوی ملاتونین مانند غلات و قارچ ممکن است باعث ایجاد حالت خواب بشود.

در این مقاله محتوای ملاتونین پسته و چگونگی تأثیر آن بر بدن توضیح داده شده است.

فواید آجیل برای خواب

چگونه ملاتونین پسته بر بدن شما تأثیر می گذارد و باعث آرامش خواب می شود؟

بدن شما به طور معمول در پاسخ به تاریکی، به تولید ملاتونین می پردازد. در بیشتر افراد ، تولید این هورمون معمولاً حدود ساعت 2 بامداد انجام میگیرد.

غذاهای حاوی ملاتونین می توانند میزان این هورمون تقویت کننده خواب در بدن شما را افزایش دهند و این بدان معنی است که ملاتونین موجود در پسته به بدن شما می گوید که وقت خواب فرا رسیده است.

فقط 1 اونس (28 گرم) پسته می تواند حدود 6 میلی گرم ملاتونین را به بد شما برساند  که این مقدار قابل مقایسه با مقدار موجود در مکمل های ملاتونین است. به طوری که یک مکمل ملاتونین معمولاً حاوی 0.2-10 میلی گرم ملاتونین در هر دوز است .

توجه به این نکته مهم است که ملاتونین باعث ایجاد خواب آلودگی کاذب نمی شود. بلکه به راحتی به بدن شما اطلاع می دهد تا آرام شود زیرا وقت خواب فرا رسیده است.

علاوه بر این ، ملاتونین می تواند از راه های دیگر به بدن کمک کند. به عنوان مثال ، می تواند به سلامت چشم ، زخم معده ، سوزش معده و کاهش علائم وزوز گوش کمک کند .

محتوای ملاتونین موجود در پسته برای آرامش خواب

پسته دارای مواد معدنی گوناگونی است. در مقاله ی پسته چه ویتامین، پروتئین و مواد معدنی دارد؟ کامل به این پرسش پاسخ دادیم. تحقیقات بیشتر در مورد میزان ملاتونین برون زا، به معنای ملاتونین که از مواد غذایی یا مکمل ها به بدن می رسد، نشان داده که این ملاتونین برای تأثیر بر بدن شما لازم است.

به خاطر داشته باشید که سازمان غذا و دارو (FDA) مکمل ها را به همان روش داروهای دیگر، تجویز نمی کنند و هنوز دوز بهینه برای آن ها مشخص نشده است. همچنین با توجه به نظارت کاهش یافته ، تشخیص دقیق و محتوای یک مکمل خاص مانند ملاتونین آسان نیست.

اینفوگرافیک پسته و خواب

با این حال ، در بسیاری از کشورهای دیگر ، مکمل های ملاتونین بدون نسخه فروخته نمی شوند و دسترسی به آنها به نسخه پزشک نیاز دارد.

با این حال ، مصرف 0.2تا 5 میلی گرم ملاتونین، 60 دقیقه قبل از خواب به طور کلی برای بزرگسالان بی خطر تلقی می شود و بیش از 30 میلی گرم ملاتونین مکمل می تواند به طور بالقوه مضر و خطرناک باشد.

برای تعیین اینکه آیا بدن می تواند ملاتونین را از منابع غذایی متفاوت از مکمل ملاتونین جذب کند ، تحقیقات بیشتری لازم است.

قبل از مصرف مکمل های ملاتونین ، به خصوص اگر از داروهای رقیق کننده خون یا داروهای صرع استفاده می کنید ، باید با یک متخصص بهداشت مشورت کنید.

منابع غذایی حاوی ملاتونین:

غلات ، قارچ ها و پسته ها از جمله منابع غذایی ملاتونین هستند.

در زیر محتوای ملاتونین برخی از غذاهای رایج بیان شده اند.

پسته برای آرامش

• پسته: 230،000 نانوگرم ملاتونین در هر گرم

• قارچ: 4300-6400 نانوگرم در گرم

• جو دو سر: 91 نانوگرم در گرم

• گیلاس: 10-20 نانوگرم در گرم

• گوجه فرنگی: 1-67 نانوگرم در گرم

• شیر گاو: 0.014 نانوگرم در میلی لیتر

شایان ذکر است که اگرچه شیر گاو مقدار قابل توجهی ملاتونین ندارد ، اما محتوی مقدار زیادی اسید آمینه تریپتوفان است. تریپتوفان یک اسید آمینه است که بدن شما می تواند آن را به ملاتونین تبدیل کند .

خلاصه

پسته حاوی ملاتونین طبیعی است که مقدار این ماده در پسته به طور طبیعی بیشتر از بسیاری از غذاهای دیگر است.

ملاتونین هورمونی است که به بدن شما نشان می دهد زمان خواب فرارسیده است.

در حالی که بدن شما به طور طبیعی ملاتونین تولید می کند ، می توان این ماده را از مکمل ها و غذاهایی مانند پسته به دست آورد.

اگر دغدغه خرید پسته را دارید ما به شما خرید اینترنتی پسته را پیشنهاد میکنیم. در بخش خرید پسته می توانید به راحتی نسبت به خرید اینترنتی پسته اقدام کنید و رایگان درب منزل در هر کجای ایران که هستید تحویل بگیرید.

با این حال ، لازم به یادآوری است که ملاتونین در پاسخ به تاریکی عمل می کند. تاریک نگه داشتن اتاق و صفحه نمایش چند ساعت قبل از خواب نیز ممکن است به شما کمک کند تا استراحت بهتری داشته باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

User Rating: 4.65 ( 1 votes)
منبع
American Pstachiohelathline

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا